Často kladené dotazy


Webareal slouží pro prodej vlastních produktů, jde o klasický eshop, kde můžete prodávat libovolné vlastní produkty, nebo kombinovat produkty více dodavatelů. O celý objednávkový proces se staráte vy sami. V Droparealu je váš eshop limitován sortimentem jednoho zvoleného velkoobchodního dodavatele, který i sám vyřizuje celou objednávku a dodává objednané zboží zákazníkovi. Vy se staráte pouze o vlastní provoz a propagaci eshopu.

Ne. Možné způsoby dopravy a platby stanovuje velkoobchod.

Částečně. Obvykle velkoobchod stanovuje minimální prodejní cenu, pod kterou nesmíte cenu svých produktů nastavit. Jakou, ale nastavíte prodejní cenu nad tuto minimální cenu, záleží pouze na vás.

Ve vámi vytvořeném eshopu najdete sekci “Obchodní podmínky”, kde jsou uvedeny vzorové obchodní podmínky vhodné pro dropshipping eshop. Případné nejasnosti konzultujte se svým velkoobchodem.

O kompletní vyřizování dokončené objednávky, včetně vyřizování reklamací, se stará spolupracující velkoobchod.

Ne. Vzhledem k tomu, že zboží fyzicky nekupujete a objednávky vyřizuje přímo velkoobchod, žádné poplatky za zboží neplatíte.

Záleží samozřejmě jen na vás a na vašich možnostech. Výhodou eshopu založeného na dropshipping spolupráci je i to, že nemusíte investovat žádné peníze do nákupu produktů na sklad. Veškerou pozornost tak můžete věnovat ladění eshopu a jeho propagaci.

V takovém případě je nutné v administraci danou kategorii nebo produkt přepnout do stavu “Nezobrazovat”. Pokud byste zvolený produkt nebo kategorii smazali, při dalším importu by se znovu objevila.

Stav skladu a cena produktů se aktualizuje zcela automaticky, obvykle ve dvou hodinových intervalech. Nastavit můžete systém tak, aby aktualizoval pouze stav skladu a cenu (tím zůstane například vámi upravený popis produktu beze změny) nebo aby byla provedena kompletní aktualizace všech údajů o produktu.

Ne, tato možnost není podporována. Je to z důvodu logistických problémů, není možné v jedné objednávce zaslat produkty od více dodavatelů.

Ne, to není možné. Důvodem je nemožnost zajistit v eshopu jednu dopravu, jedno poštovné a jednu platbu pro 2 dodavatele (tedy pro vás a pro velkoobchod).

Oproti Webarealu je funkčnost omezena pouze o klasický univerzální import produktů, naopak je funkčnost rozšířena o automatický import produktů z velkoobchodu.

Napojeny máme dropshippingové partnery v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.